nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Słoneczny

20°C

Kołobrzeg

Słoneczny

Wilgotność: 71%

Wiatr: 22 km/h

  • 21 Lip. 2019

    Małe burze 22°C 17°C

  • 22 Lip. 2019

    Zachmurzenie 21°C 16°C

A A A
Warsztaty aikido

W dniach 2-3. 12. 2016 r. sympatycy sztuki walki - aikido brali udział w warsztatach treningowych oraz egzaminach na stopnie uczniowskie prowadzonym przez legendę polskiego aikido mistrza Jacka Wysockiego (8 dan). Impreza zorganizowana była w dwóch miastach: w Kołobrzegu i w Koszalinie, a głównym organizatorem była Pomorska Akademia Aikido.

Bartek Ciechanowicz: Po raz kolejny mieliśmy okazję poćwiczyć z dobrze znanym w Polsce i Europie mistrzem aikido Jackiem Wysockim (8 dan aikido). To człowiek niezwykle doświadczony w aikido. Traktuje od ponad 40 lat traktując to jako pasję, zawód, ale również styl i sposób na aktywne spędzanie życia. Nie wszyscy wiedzą, że Jacek Wysocki to osoba niezwykle medialna. Brał udział w wielu projektach m.in. w filmach: Wiedźmin i Stara Baśń, był gościem programów publicystyczno-rozrywkowych: Rower Błażeja, MdM, jest również autorem kilku filmów i książek instruktarzowych z tematyki aikido i samoobrony. Podczas dwudniowych warsztatów analizowane były drobne detale w sztuce kontroli ataku pięścią. Cały staż wymagał precyzyjnej pracy w trzech elementach aikido: timingu, dystansie i tzw. kontroli linii. Wszystko było starannie wytłumaczone z praktycznymi wskazówkami. Oprócz treningów mogliśmy również spotkać się w gronie znajomych i mile spędzić czas poza matą. Staż był jubileuszowy, bo dojo Koszalin obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tego miejsca składam wielkie podziękowania wszystkim, którzy trenują z nami i przyczyniają się do propagowania tej niezwykłej sztuki walki. Podziękowanie należą się również cudownym rodzicom, którzy zaufali nam oddając pod opiekę i trening swoje pociechy. Dzięki temu wsparciu zbudowaliśmy akademię sztuki walki i mieliśmy możliwość po raz dwudziesty trzeci zorganizować tak wspaniałą i owocną dla sztuki aikido imprezę.

W dniach 2-3. 12. 2016 r. odbyły się również egzaminy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Bartosz Ciechanowicz: Kolejne stopnie uczniowskie zdobyło 12 moich dorosłych uczniów. Oprócz nich również dzieci przystąpiły do egzaminów na stopnie uczniowskie. Wprowadzenie dzieciom uniwersalnych wartości takich jak systematyczność, konsekwencja w realizacji celów oraz poczucie wartości płynących z ruchu uważam za najważniejsze. Dzieci podobnie jak dorośli miały możliwość trenowania z mistrzem Jackiem Wysockim w 45 minutowym treningu. Warsztaty dla najmłodszych poświęcone były m.in. technikom radzenia sobie z dwoma atakującymi tzw. fudari dori oraz zrozumieniu zasad pracy we właściwym czasie i tempie. Oprócz tego kolejne techniki przeplatane były z ćwiczeniami równoważnymi, zwinnościowymi i koordynacyjnymi… czyli tym wszystkim co podnosi poziom sprawności fizycznej u dzieci. Zwracam uwagę, że egzaminy i staże mają ogromny wpływ na umiejętności i charakter najmłodszych. Dzieci muszą się do tego znacznie wcześniej przygotować, a w czasie samej demonstracji przełamać bariery wstydu i krytyki obserwatorów. Często również muszą pokonać swoją słabość w sytuacjach pojawiających się pomyłek i błędów. Zadanie jest trudne, bo trzeba poradzić sobie z emocjami, wykazać się sprawnością, biegłością techniczną i wiedzą chociażby z zakresu japońskiego słownictwa aikido. W akademii pracujemy tak aby dzieci były sprawne i przygotowane na różne problemy społeczne. Egzaminy i staże w mojej opinii były formalnym i co najważniejsze pozytywnym podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy. Gratulacje i do zobaczenia następnym razem.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Ja teraz kłamię (Wybrzeże)
Król Lew (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia